Polska

“My zostajemy w UE”. Sprawdź, gdzie odbędą się protesty [LISTA]

wPunkt
“My zostajemy w UE”. Sprawdź, gdzie odbędą się protesty [LISTA]

Zaprotestujmy przeciwko dalszemu niszczeniu naszej praworządności i wyprowadzaniu Polski z UE – zapowiadają organizatorzy.

fot. KOD / Facebook

Jak informowaliśmy wczoraj, lista miejscowości, w których zgłoszono demonstracje stale rośnie. Przeciwników wyroku TK nie zniechęciło oświadczenie sanepidu, który groził karami za organizowanie protestów w czasie pandemii.

W czwartek 7 października Trybunał Konstytucyjny wydał decyzję, w której wypowiedział się o wyższości prawa polskiego nad unijnym. W związku z orzeczeniem, którego sens jest podważany, w wielu miastach w Polsce, jak i poza jej granicami, odbędą się protesty pod hasłem “My zostajeMY!”. Organizatorami są środowiska związane z Komitetem Obrony Demokracji i Koalicją Obywatelską.

Po decyzji Trybunału Konstytucyjnego, lider PO Donald Tusk wezwał Polaków, by wzięli udział w stołecznej demonstracji, która odbędzie się w niedzielę 10 października. “Wzywam wszystkich, którzy chcą bronić Polski europejskiej, w niedzielę na plac Zamkowy w Warszawie, godzina 18. Tylko razem możemy ich zatrzymać”- przekazał na Twitterze.

“Nie ma naszej zgody na kwestionowanie przez Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej dwóch kardynalnych zasad funkcjonowania wspólnoty państw europejskich. Podważenie zasady lojalności i zasady prymatu prawa unijnego nad prawem krajowym jest początkiem wyprowadzenia Polski z UE. Demokrację tworzą ludzie! I dlatego 10 października 2021 wyjdźmy wszyscy na ulice miast, miasteczek i wsi. Zaprotestujmy przeciwko dalszemu niszczeniu naszej praworządności i wyprowadzaniu Polski z UE” – czytamy w oświadczeniu na stronie ruchkod.pl

Lista miast, w których organizowane są protesty:

  • Berlin – Instytut Polski, godz. 16.00; Thielallee, godz. 18
  • Berno – Szwajcaria, naprzeciwko Bundehauser, godz. 18
  • Biała Podlaska – pl. Wolności, godz. 18
  • Białystok – Rynek Kościuszki, godz. 18
  • Bielsko-Biała – pl. Chrobrego, godz. 18
  • Bochnia – Rynek, godz. 18
  • Bolesławiec – Rynek, godz. 18
  • Brodnica – Duży Rynek, godz. 18
  • Bruksela – Ambasada RP, godz. 18
  • Brzesko – Rynek, godz. 18
  • Bydgoszcz – Stary Rynek, godz.18
  • Chełm – pl. Łuczkowskiego, godz. 16
  • Chrzanów – Plac Tysiąclecia, pod Orłem, godz. 18
  • Czarnków – Plac Wolności, pod Orłem, godz. 16
  • Częstochowa – II Aleja NMP 24, godz. 16
  • Dzierzgoń Stary – centrum GOK, godz. 18
  • Edynburg, Konsulat RP 2 Kinnear Rd. Edynburg EH3 5PE, godz. 17:00 (czas UK)
  • Elbląg – Stary Rynek, godz. 17
  • Ełk – Plac Solidarności, godz. 18
  • Gdańsk – pod Neptunem, godz. 18
  • Gdynia – Skwer Kościuszki, godz. 18
  • Głogów – Ratusz, godz. 16
  • Giżycko – Pasaż Portowy, godz. 16
  • Gołdap – plac Zwycięstwa, godz. 16
  • Gorlice – Rynek, godz. 16
  • Gorzów Wielkopolski, Stary Rynek, godz. 18
  • Gromadka – koło stadionu Dino, godz. 16
  • Gryfice – pl. Zwycięstwa, godz. 18
  • Jelenia Góra – pod Ratuszem, godz. 18
  • Jeziorany – Plac Jedności Narodowej, godz. 18
  • Kalisz – pl. Kilińskiego, godz. 16
  • Katowice – Rynek, godz. 16
  • Kazimierza Wielka – parking za Urzędem Gminy, godz. 18
  • Kędzierzyn-Koźle, pl. Rady Europy, godz. 16
  • Kielce – Rynek, godz. 18
  • Kluczbork – Rynek, godz. 18
  • Kołobrzeg, plac Ratuszowy, godz. 18
  • Kolonia – godz. 18
  • Koszalin – Rynek Staromiejski, godz. 18
  • Kraków – Rynek Główny, godz. 16
  • Legnica – Rynek godz. 18
  • Londyn – przed ambasadą RP, godz. 19 czasu polskiego
  • Lubaczów – Rynek godz. 18
  • Lubań – przed Sądem Rejonowym, godz. 18
  • Lublin – Królewska 3, godz. 18
  • Luksemburg – przed ambasadą RP, godz. 18
  • Lyon – Konsulat RP, godz. 18
  • Łódź – Piotrkowska 143, godz. 18
  • Madryt – przed konsulatem RP, Goya 15, godz. 18
  • Międzyrzecz – pod Ratuszem, godz. 18
  • Mikołów – Rynek, godz. 18
  • Monachium – Konsulat RP, godz. 19
  • Morąg – przez Ratuszem, godz. 18
  • Mrągowo – pod ratuszem, godz. 18
  • Myślenice – Rynek, godz. 18
  • Myślibórz – Rynek im. Jana Pawła II, godz. 18
  • Nowy Dwór Gdański – plac pod Żok (Sikorskiego), godz. 18
  • Nowy Jork – Konsulat Generalny, godz. 12 czasu lokalnego (godz. 18 czasu polskiego)
  • Nowy Sącz – pod Zegarem godz. 16
  • Nowy Targ – Rynek, godz. 18
  • Nysa – obok Bramy Wieży Ziębickiej, godz. 18
  • Oxford – Radcliffe Camera, godz. 18
  • Olecko – Plac Wolności, godz. 16
  • Oleśnica – Rynek, godz. 18
  • Olsztyn – Stare Miasto, godz. 18
  • Oława – Rynek, godz. 16
  • Opole – pl. Wolności, godz. 17:30
  • Ostrołęka – ul. Korczaka 4 pod biurem PiS, godz. 16
  • Ostrowiec Świętokrzyski – Rynek, godz. 17
  • Ostrów Wielkopolski – Rynek, godz. 16
  • Oświęcim – Rynek godz. 16
  • Paryż – Place des Invalides, przed ambasadą RP, godz. 18
  • Piaseczno – pod Ratuszem, godz. 15.30
  • Piła – pl. Konstytucji 3 Maja, godz. 18
  • Płock – przy Sądzie Rejonowym, godz. 16
  • Poznań – pl. Wolności, godz. 16
  • Puławy – pl. Chopina, godz. 18
  • Przemyśl – Wybrzeże Marszałka Piłsudskiego 1, biuro PiS, godz. 18
  • Rybnik – godz. 18
  • Radomsko – plac 3 Maja, godz. 17
  • Rzeszów – Rynek, godz. 18
  • Sanok – Rynek, godz. 18
  • Sopot – godz. 18
  • Starachowice – Rynek, godz. 18
  • Stargard – pl. Wolności, godz. 18
  • Szamotuły – Rynek, godz. 18
  • Szczecin – pl. Solidarności, godz. 18
  • Szczecinek, Plac Wolności, godz. 18
  • Szydłowiec – ul. Zamkowa (pod biurem PiS), godz. 18
  • Świdnica – rynek koło teatru, godz. 18
  • Świnoujście – Plac Wolności, godz. 18
  • Tarnowskie Góry – godz. 18
  • Tarnów – Rynek, godz. 18
  • Toronto – Konsulat 2603 Lake Shore Blvd W, Etobicoke, ON M8V 1G5, Canada 09/10 (sobota) godz. 16 czas kanadyjski
  • Toruń – pod Kopernikiem, godz.18
  • Trzebnica – pod Urzędem Miasta, godz. 18
  • Wałbrzych – pl. Magistracki godz. 18
  • Warszawa – pl. Zamkowy, godz. 18
  • Wieliczka – Plac Kościuszki, szyb Regis, godz. 16
  • Wilno – Ambasada RP, godz. 18
  • Włocławek – plac Wolności, godz. 18
  • Wrocław – pl. Solny, godz. 16
  • Zakopane – godz. 18
  • Zalewo -Skwer Wolności, godz. 18
  • Zamość – na Rynku Wielki, godz. 18
  • Zgorzelec – przed Krzyżem Milenijnym, godz. 18
  • Zielona Góra – plac przed Filharmonią, godz. 16
  • Żnin – Rynek, godz. 18

Popularne

To Top